Aktivní snění je termín vytvořený Australským šamanem, spisovatelem a mistrovským snivcem Robertem Mossem. Označuje originální spojení moderní práce se sny a tradičních šamanských technik léčení a cestování ve stavu změněného vědomí, kterého se dosahuje bezpečným způsobem pomocí bubnu. V tomto pojetí snění není pouze to, co se děje během spánku. Snění je především probuzení, otevření se moudrým zdrojům vnitřního a vyššího vedení, léčení a kreativity, které jsou mimo dosah naší běžné mysli a mimo omezenou sféru našeho ega. Snění poskytuje vedení i věděním které je důležité na naší cestě životem.

Aktivní snění v mém podání je založeno na komplexní práci s našimi osobními obrazy, což jsou obrazy, které vycházejí z nás nebo k nám přicházejí z hlubšího zdroje a k nám přicházejí skrze nás. Naše tělo a podvědomí těmto obrazům rozumí a důvěřuje. Tyto obrazy nám poskytují účinné vedení, mapu naší cesty a sílu k jejímu zdolání.

Základní techniky

Blesková práce se sny“ – velmi účinná technika, která umožňuje o snech smysluplně uvažovat a mluvit s jinými lidmi. Jde mnohem dále, než jen pouhé převyprávění snu. Podstatou této techniky je přenést sílu a energii snu do běžného života.

Návrat do snu – praxe vědomého návratu do snu za účelem objasnění informací a významu snových symbolů, transformace noční můry v léčivý sen, získání energie snového obrazu, nebo jen tak pro zábavu.

Skupinové snění – vědomá cesta do určitého sna, vzpomínky, nebo obrazu, kterou za podpory šamanského bubnu provádí dva a více partnerů.

Synchronicita – naslouchání symbolice a moudrosti řeči „náhod“ v každodenním životě.